blog image

İnstagram'da Satış Yapmak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

INSTAGRAM’da Takipçilerinizin ve Beğenilerinizin Yüksek Oranlarda Olması Önemlidir Fakat Yeterli Değildir. 

   Etkileşim Almak ve Müşteri Kitlesi Oluşturmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar Vardır.

Sizlere Bu Detayları Maddeler Halinde Sıralıyoruz…

- KULLANICI ADINIZIN ETKİLİ OLMASI GEREKİR, KOLAY OKUNUR VE AKILDA KALICI OLMALI.

- HESABINIZIN TİCARİ HESAP OLMASI GEREKİR, TİCARİ HESAPLAR KEŞFET İÇİN DAHA ÇOK ÖN PLANDADIR.

- AÇIKLAYICI BİR PROFİL BİYOGRAFİSİNE SAHİP OLMALISINIZ, İNSANLAR SAYFANIZI AÇTIĞI ZAMAN YAPTIĞINIZ ÇALIŞMAYI DİREK OLARAK ALGILAYABİLMESİ GEREKİR.

- PAYLAŞTIĞINIZ GÖNDERİLERİN DİKKAT ÇEKİCİ OLMASI GEREKİR, ÇOK KARMAŞIK SADE GÖNDERİLER TAKİPÇİLER TARAFINDAN PEK SEVİLMEZ.

- ÇOK SIK PAYLAŞIM DEĞİL, AZ VE ÖZ PAYLAŞIM YAPMAK DAHA SAĞLIKLIDIR, INSTAGRAM’IN ALGORISTMASI COK PAYLASIM YAPAN KULLANICIYI  DEĞIL DOĞRU, FARKLI VE AKILCI PAYLASIM YAPAN KULLANICILARI ÖN PLANA ÇIKARIR.

- HERKES TARAFINDAN PAYLAŞILAN GENEL ÜRÜN GÖRSELLERİ DEĞİL, DAHA ÇOK DOĞAL YAPILAN ÇEKİMLER ETKİLİ OLABİLİYOR. İNSANLAR GENEL ÜRÜN GÖRSELLERİNDEN SIKILMIŞ DURUMDA

- INSTAGRAM ALGORITMASI SON ZAMANLARDA ÇOK SIK DEĞİŞTİRİLMESİNE RAĞMEN DEĞİŞMEYEN ASIL KURAL BAHSETTİĞİMİZ GİBİ AZ VE ÖZ PAYLAŞIM YAPMAKTIR, YANİ GÜNDE ORTALAMA 2 GÖNDERİ PAYLAŞIMI DAHA DOĞRU OLACAKTIR. ÇOK SIK PAYLAŞIM YAPTIĞINIZ ZAMAN TAKİPÇİLERİNİZ TARAFINDAN SIKICI BİR SAYFA OLARAK GÖRÜLEBİLİRSİNİZ.

- PAYLAŞTIĞINIZ GÖNDERİLERİN AÇIKLAMA KISMI ÇOK ÖNEMLİ, SADE VE ŞIK BİR YAZI İLE TAKİPÇİLERİNİZE VERMEK İSTEDİĞİNİZ MESAJI, ÜRÜN HAKKINDA MERAK EDİLEN ÖZELLİKLERİ AKTARMANIZ GEREKMEKTEDİR.

- PAYLAŞIMLARINIZDA KENDİ SEKTÖRÜNÜZE UYGUN ANAHTAR KELİMELER (HASTAG) SEÇMELİSİNİZ. GÖRSELE UYGUN ANAHTAR KELİME SEÇMEDİĞİNİZ TAKDİRDE ETKİLEŞİM ALMANIZ MÜMKÜN OLMAYABİLİR.

- ANAHTAR KELİME SINIRI VARDIR, MAKSİMUM SINIR 30’DUR FAKAR 30 ANAHTAR KELİME SEÇMENİZ ÇOK DOĞRU DEĞİLDİR, ORTALAMA 15-20 ARALIĞINDA ANAHTAR KELİME PAYLAŞMANIZ SAĞLIKLI OLACAKTIR.

- PAYLAŞIMLARINIZDA MUTLAKA KONUM EKLEMELİSİNİZ, TİCARİ HESAP YAPTIĞINIZ ZAMAN FİRMA ADRESİNİZİ EKLİYORSUNUZ EKLEDİĞİNİZ ADRESİ DİREK OLARAK KONUMA EKLEYEBİLİRSİNİZ.

- ETKİLEŞİM ALMANIZ İÇİN PAYLAŞIM SAATLERİ ÇOK ÖNEMLİDİR, SADECE BİRAZ MANTIK YÜRÜTEREK ASLINDA DOĞRU ZAMANI BULABİLİRİZ. 

SABAH SAATLERİNDE İNSANLAR İŞ YERİNE GİTTİĞİ ZAMAN AÇIP SOSYAL MEDYA HESAPLARINI KONTROL EDİYOR, ÖĞLEN YEMEK SAATLERİ KEZA AYNI ŞEKİLDE, BİR DE AKŞAM İŞ ÇIKIŞI İNSANLARIN DAHA RAHAT BİR ŞEKİLDE STALK YAPTIĞI ZAMANLAR OLABİLİYOR. 

- GÖNDERİLERDE ÇOK SIK PAYLAŞIM YAPMAK İYİ DEĞİL DEMİŞTİK FAKAT HİKAYELER İÇİN DURUM BİRAZ DAHA ESNEK OLABİLİYOR, ÇÜNKÜ KULLANICILAR HİKAYELERİ TAKİP ETMEYİ SEVİYOR. O YÜZDEN HİKAYE PAYLAŞIMI İLE İLGİLİ BİR PAYLAŞIM SINIRI BULUNMAMAKTADIR.

- ETKİLEŞİM ALMAK İÇİN ÇEŞİTLİ YÖNTEMLER VARDIR, BUNDANDAN BİRİ DE TAKİPÇİSİ YÜKSEK OLAN KULLANICILARDAN DESTEK ALMAK. ORGANİK BİR ŞEKİLDE TAKİPÇİLERİNİZİ ARTTIRABİLİRSİNİZ BU SAYEDE. 

- TAKİPÇİ KAZANMAK VE ETKİLEŞİM ALMAK İÇİN DİĞER BİR YÖNTEM İSE; ÇEKİLİŞLERDİR.

SİZ DE BİR ÜRÜNÜZ İLE İLGİLİ TAKİPÇİLERİNİZ ARASINDAN ÇEKİLİŞ BAŞLATARAK SAYFANIZIN ETKİLEŞİMİNİ ARTTIRABİLİRSİNİZ.

- HİKAYELERİNİZDE LİNK PAYLAŞIMI YAPARAK ETKİLEŞİMİNİZİ ARTTIRABİLİR, MÜŞTERİNİZ İLE DİREK İLETİŞİM KURABİLİRSİNİZ. YUKARI KAYDIR BUTONUNU AKTİF ETMEK İÇİN 10.000 TAKİPÇİNİZİN OLMASI GEREKMEKTEDİR.

BU KONUDA FİRMAMIZDAN DESTEK ALABİLİRSİNİZ.

BOL KAZANÇLAR… 


Uğur İşleyen